Wniosek o udzielenie prolongaty w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-COV-2


wniosek do pobrania (w wersji do edycji .docx)
- pobierz
wniosek do pobrania (w wersji do drukowania .pdf) - pobierz

Taryfa dla ciepła

Z dniem 1 grudnia 2020 r. w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu obowiązuje Taryfa dla ciepła 2020/2021 opublikowana  w Biuletynie Branżowym Urzędu Regulacji Energetyki - Ciepło w dniu 10 listopada 2020 r., pod poz. 307 – pobierz Taryfę (pdf), zatwierdzona Decyzją Nr OSZ.4210.23.8.2020.246.XXI.APo1 Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia  10.11.2020 r. – pobierz Decyzję (pdf). która zgodnie z jej zapisami może zostać wprowadzona do stosowania nie wcześniej niż 14 dni od dnia jej opublikowania.

Zatwierdzona przez Prezesa URE Taryfa dla ciepła jest dokumentem, na podstawie, którego Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. dokonuje rozliczeń z odbiorcami ciepła za jego zużycie.

Taryfa dla ciepła jest taryfą pięcioskładnikową zawierającą ceny i stawki za wytwarzanie ciepła: z podziałem na opłatę stałą i zmienną oraz przesył i dystrybucję ciepła: z podziałem na opłatę stałą i zmienną oraz nośnik ciepła, z podziałem na grupy taryfowe, uwzględniające m.in. własność węzła cieplnego.

Ceny ciepła w Taryfie dla ciepła  nadal należą do najniższych w północno – zachodniej Polsce.

.

KOMUNIKAT

Zmiana organizacji pracy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplej. Sp. z o.o. w Świnoujściu w zakresie obsługi Interesantów.

PEC Sp. z o.o. informuje, że od dnia 26.10.2020 r. wprowadzono ograniczenie wstępu dla osób z zewnątrz (Interesantów) do budynku PEC Sp. z o.o. przy ul. Daszyńskiego 2 w Świnoujściu. Ogranicza się możliwość załatwiania spraw, które wymagałyby osobistej wizyty w siedzibie Spółki.

Środki te podjęte zostały do odwołania.

Wszystkie sprawy  prosimy załatwiać w pierwszej kolejności drogą mailową lub telefoniczną. Kontakt bezpośredni w siedzibie PEC Sp. z o.o. wyłącznie po  wcześniejszej  informacji  telefonicznej.

Wykaz najważniejszych numerów telefonów i adresów e-mail PEC Sp. z o.o. w Świnoujściu:


Sekretariat  91 321 36 48    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro Obsługi Klienta  91 321 39 13     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Logistyki  91 321 55 24     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pogotowie Ciepłownicze  993 lub 91 321 99 23

Pragniemy również poinformować, że powyższa sytuacja nie wpłynie na zapewnienie ciągłości dostaw ciepła.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Komunikat

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, że w rejonie ulic W. Witosa 2, 4, 6, 8B, 10G, 10B oraz J. Matejki 1C i 1A trwają prace w zakresie modernizacji sieci ciepłowniczej wykonywane przez firmę MK Kontrakt Sp. z o.o. ze Szczecina.
Prace w rejonie ulicy W. Witosa 6, 8B, 10B, 10G oraz Matejki 1C zakończone zostaną do dnia 23.08.2020 r. Prace w rejonie ulicy J. Matejki 1A zakończone zostaną do dnia 09.08.2020r., natomiast prace w rejonie W. Witosa 2 i 4 zakończone zostaną do dnia 19.07.2020r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Odwołanie planowanej przerwy technologicznej w 2020 roku.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje o odwołaniu planowanej na  dzień 25.05.2020 r. corocznej przerwy technologicznej w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej.

Barwienie wody sieciowej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 stycznia 2020 r. od godz. 13:00 woda sieciowa w systemie ciepłowniczym będzie zabarwiona barwnikiem Dysol Fluoresceina LTP. Barwienie wody sieci ciepłowniczej ma na celu wykrycie nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła i jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze.

Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie. Liczymy również na pomoc mieszkańców Świnoujścia w tym zakresie. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu 993.

Środek wykorzystywany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Dysol Fluoresceina LTP stosowana jest głównie do barwienia produktów chemii stosowanej w gospodarstwach domowych oraz znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych.